Reference

Řekli o nás | Media | Spolupráce na závodech  | Akce pro firmy a školy
 

Řekli o nás

 
 
Kurz jsem dostal jako dárek a upřímně jsem od něj nic moc neočekával. Nicméně hned o začátku jsem se začal přesvědčovat o tom, že to byla chyba. Nastavené tempo plné skvěle připravených aktivit dávalo na vědomí, že instruktoři nejsou žádní začátečníci. Za celou dobu kurzu jsem nezaznamenal jediný moment, kdy bych neměl co dělat, nebo se snad nudil. Naopak, o zábavu nebyla nouze a celá skupina se navzájem báječně podporovala. Myslím že určitě nejsem sám, kdo si na kurzu vyzkoušel věci, ke kterým by se standardně nedostal nebo by ho ani nenapadlo že by něco takového měl zkusit.
Pro všechny, co mají rádi přírodu, chtějí se něco přiučit a hlavně vypustit z hlavy všechny nepříjemnosti všedního života a užít si super víkend se super lidmi, můžu jen doporučit! Jděte do toho a věřím, že taky nebudete litovat.
 
Instruktorům Michalovi, Petrovi a Michalovi ještě jednou díky za super víkend na který jen tak nezapomenu.
Radek Vinš
 

Kurz je jízda od začátku do konce! Instruktoři nejsou žádný másla - nejdříve vás nechají trápit se, ale pak poradí, navedou, pomohou. Tomu říkám skvělý přístup. 
Všechny aktivity byly skvěle naplánované a srandy bylo taky dost. Doporučuji pro všechny, kteří chtějí mít nezapomenutelné zážitky, nabrat zkušenosti do života a vzpomenout si, o čem život může být. Jo a taky je kurz skvělý dárek pro blízké.

Pavel Kroupa
 

Na kurz přežití na moři jsem odjížděla jako jednotlivec se strachem z vody, výšek i mořské nemoci. Dalo by se říci, že jsem hodinu před odjezdem přemýšlela, proč vlastně jedu a zda bych si to neměla raději rozmyslet. Nakonec jsem ale strašně ráda, že jsem to nevzdala a vyrazila. Byla to jedna z nejkrásnějších "dovolených", kterou jsem zažila. Na lodi se sešla úžasná parta lidí milující adrenalin a aktivní zábavu. Společně s náčelníkem a báječným kapitánem jsme celý týden propluli na vlnách dobré nálady a vynikajícího jídla. Posunuli jsme vlastní limity a domů se vrátili se spoustou krásných zážitků. Vřele doporučuji!

Michaela Poláková
Kurz přežití na moři 2017 - Chorvatsko
 

Člověk jede na kurz s obavami a čeká co se bude dít. Kluci to ale dobře vedou a najednou zjistíš, že jsi  schopný se sám o sebe postarat a kurz si užíváš. Na závěr jedeš domů unavený, ale hrdý na sebe, že jsi PŘEŽIL a naučil se nové věci. Navíc krásná příroda v okolí Tiských skal je fakt super. Děkuji

Filip Nahodil
 

Kurz přežití v přírodě nemá sebemenší chybu. Nemusíte se bát dorazit jako jedinec. Odjíždět rozhodně jako jedinec nebudete. Nejen, že v rámci kurzu získáte spoustu zkušeností, které si i prakticky vyzkoušíte, ale poznáte spoustu nových lidí. Řekla bych, že celý kurz je v celku návykový. Michal Halík i s Petrem Halíkem se ke všem činnostem, které na člověka čekají, staví s profesionalitou a naprostou jistotou vyplívající z jejich vlastních zkušeností. Všechno si tak můžete v klidu vyzkoušet a užít. Bonusem pro mě bylo zjištění, že i při všech těch činnostech a nějakém tom nepohodlí, jsem odjížděla nejen odpočinutá, ale i se spoustou sil navíc. Super akce. Těším se na další.

Stanislava Neubergová
 

Kurz přežití v přírodě jsem dostal od přítelkyně jako dárek a zpočátku jsem byl k tomuto dárku trochu skeptický, protože už nějaké zkušenosti mám a bál jsem se, že to pro mě bude jen opakování základních věcí. Nakonec jsem byl velmi příjemně překvapen. Kurz probíhal ve svižném tempu a člověk se dozvěděl spoustu teoretických věcí, ale hlavně si je ozkoušel následně v praxi. Velké díky patří instruktorům za jejich přístup a ochotu. Pokud by se mě někdo zeptal, jaký byl kurz, tak mu určitě doporučím, ať si ho vyzkouší.

Kuba
 

Moc děkuji za tipy, triky, rady a vyzkoušení se některých prvků. Pro mě bylo nejhodnotnější zkušenosti - udělat si správný troud na podpal křesadlem (ale i obecně), dále zkouška podchlazení a musím natrénovat ten francouzský způsob překonání horizontální překážky (grif, jak se dostat nahoru). Bavilo mě to a třeba se uvidíme na dalším kurzu.

Roman Daněk z Brna
 

Ještě jednou bych chtěl poděkovat za jeden z nejlepších víkendů, co jsem zažil. S bráchou jsme si to užili na maximum a bylo super, že se sešla taková parta fajn lidí. Super noční navigace s buzolou, na tu nezapomenu. :-) Všem instruktorům velkou poklonu za přátelský a pohodový přístup, spoustu užitečných zajímavostí a praktických dovedností, které jste do nás nenásilnou formou dostali. Člověk si začne hned více věřit, když rozdělá oheň, najde cestu pomocí buzoly, zaleze a vyleze z jeskyně, apod. :-). Prostě to byl víkend, kdy jsem každou minutu žil naplno. Díky.

Fanda Řezníček
 

Díky moc za kurz, bylo to super a čím dýl je kurz za námi, tím víc se nám líbí a vzpomínáme na něj (jo to se to vzpomíná, když teď se můžu v klidu osprchovat a spát bez pavouků v posteli :-D). Kdyby jste náhodou pořádali nějaký speleo kurz, dej prosím vědět, protože slanění do jeskyně bylo perfektní. Sice bych musela máknout na těch svých ručičkách, ale to zmáknu :-).

Jana Baumrukrová
 

Akce byla super, přihlásil jsem se na ní ne tak, že bych si chtěl koupit zbraň, spíš abych se dozvěděl jak to ovládat, kdyby na to přišlo, což se v téhle době může hodit. Michal Jonák je profík, je vidět, že má zbraně v krvi. Zastříleli jsme si ze všeho možného, Uzkon  (pumpa) byl docela zážitek, Glock mi dal taky zabrat, hlavně při střelbě bez míření. 58 byla vzpomínka na základní vojenskou službu :). Je to 10 let, co jsem z něj střílel na vojně a teď jsem si to pěkně připomněl. No a rozborka a zborka s čištěním  na závěr byl pěkný bonus.

Martin Šoltis
Kurz defenzivní střelby 2016 ČR
 

Byla mi zima, byla jsem špinavá, byla jsem potlučená a odřená, chvílemi vystrašená, většinu času vykulená a od začátku až do konce šťastná jako blecha. Tenhle kurz pro mě nebyl jen o přežití v přírodě. Byla to možnost prolézt si přírodu skrz na skrz, od hlíny přes trávu a listí až po studené skály a ještě studenější vodu. A nejlepší na tom bylo, že když mi něco nešlo (a bylo toho hodně), nikdo se nesmál mně, ale všichni se smáli se mnou. Nebo mi to v té euforii jen nedošlo...? :)

Klára Trnková
Kurz přežití v přírodě 2015 ČR
 

Od vojny, což je už 20 let, jsem se zase musel spolehnout sám na sebe. A partu neznámých lidí, kteří se během pár hodin měnili v kamarády, kteří táhnou za jeden provaz celý kurz. Byla to zkouška odolnosti a hlavně trpělivosti v různých typech zručnosti, např. rozdělání ohně, stavba přístřešku, toulání se krajinou jen s kompasem. Nejvíce jsem ocenil přístup instruktorů, kteří svým klidem a kamarádským přístupem vždy byli na blízku s pomocí dobré rady. Prostě super kurz :-).

Roman Grulich
 

"Tady máš provázek, křesadlo a jdi si udělat přístřešek kde budeš spát. Pak zkus rozdělat oheň. (A to jako ve tmě?) Tak tohle byl náš prvni úkol po příjezdu na místo Kurzu přežití, ze kterého jsem byl celkem přepadlej. Nyní bych s tím neměl problém :). Musím uznat, že to byl víkend, na který nezapomenu. Spousta zkušeností, věcí kterých bych v "normálním" životě nezkusil/neochutnal. Zvolení říjnoveho termínu se nakonec ukázalo jako dobrá varianta, jelikož jsme se museli potýkat i s chladnějším počasím, ze kterého jsme měli doslava vítr. Závěrečný pochod a program ve skalách byl úžasný, místy náročnější, ale tak je to dobře. Člověk tam přeci jede přežít a ne na dovolenou. Díky moc za zážitek na celý život a těším se na další expedice!"

Zdeněk Uher
Kurz přežití v přírodě 2015 ČR
 

Na kurz přežití v přírodě jsem přijela s lehkou obavou. Termín konec října a já zvyklá na teplo krbovek. I v koupelně je mi zima. Domů se mi odjíždělo těžce.  Skvělá parta lidí, dobrá nálada a humor, profesionální přístup instruktorů,slunečné počasí, nepříjemný vítr, ledový potok a zážitky vonící adrenalinem .Fyzičku nemám skoro žádnou a tak jsem si sáhla na dno. Navzdory všemu bych klidně jela znovu. A zase podzim ! ! ! Nedává to smysl, ale je to tak. Dnes vím, že jsem poznala sama sebe a své rezervy, v hlavě ujasnila priority v životě. Jako bonus jsem si osvojila dovednosti a zažila to, co se ve mě nevymaže. Byl to pro mě nejhezčí víkend za poslední roky. Díky kluci :-)

Iva Lincová
Kurz přežití v přírodě 2015 ČR
 
Moc děkuju za super zážitek. Zažil jsem věci, které jsem si nemyslel, že zažiju, naučil jsem se věci, o kterých jsem nic nevěděl a nakonec jsem se dozvěděl něco i o sobě. A navíc jsem si duševně odpočinul víc než po desetidenní dovolené u moře.
Petr Říha
Kurz přežití v přírodě 2015 ČR
 
To, co jsem zažil se mi moc libilo, nikdy bych si např. nepomyslel, že můžu zapálit jiskrou březovou kůru, nebo že si zvládnu udělat vlastní luk pomocí mačety... Nebo že vydržím sedět několik minut v ledové vodě :-). Takže díky moc za zprostředkování těchto zážitků a tvojich znalostí.
Ján Lipták
Kurz přežití v přírodě 2015 ČR
 
Z kurzu přežití v přírodě, jenž jsem dostal jako trochu překvapující dárek, který proběhl pod vedením českého Bear Gryllse, Michala Halíka, jsem byl opravdu nadšený. Je znát, že Michal má mnoho zkušeností a vedením těchto kurzů opravdu "žije" a lehce tak strhne i ostatní. Takže jsem se ani minutu nenudil a zároveň získal mnoho nových praktických zkušeností a znalostí, ale především to celé byla velká zábava pro všechny bez ohledu na věk.
Zdeněk Schneider
Kurz přežití v přírodě 2015 ČR
 
Na tomto přežití jsem byl poprvé na koni a přišel jsem s velkým respektem ke koním. Vybraný ranč spravují profesionální ženy se smyslem pro pořádek a to se odráží na koních. Vybrané koně byly skvěle připravený po fyzické i psychické stránce (žádné "vychrtliny") a do detailu nám byla vysvětlena "údržba koně" i historie amerických koní. Program na celý víkend byl perfektně připraven a podle aktuální situace (fyzická kondice a charaktery lidí, počasí, nálada v týmu, atd.) organizátor Michal Halík bravurně přizpůsoboval jednotlivé aktivity po celý turnus. Doufám, že pro naši skupinu, jak je jeho zvykem, kurz příště více "opepří".

Martin Šponar - účastník pěti kurzů přežití
Westernové přežití 2014 ČR

„Když se sejdou správní lidé, je to fajn akce. Ale pod vedením Michala Halíka je to něco nepopsatelného, úžasného, něco co je třeba prostě zažít. Michal jako instruktor je bezkonkurenční. Ví, o čem mluví a je zřejmé, že se jedná o bohaté zkušenosti, a ne něco naučeného z knih. Je také vidět, že to dělá pro zábavu a ne proto, že by musel. Jako kamarád nezkazí žádnou srandu a je pro každou „špatnost“. Michal je skutečně někdo, kdo je na správném místě. Kurzy se konají na ideálních lokalitách a jsou velice přínosné a akční, stále se něco děje. Člověk se na nich dozví spoustu užitečných a zajímavých věcí a ještě si užije spoustu zábavy. Převážně se jedná o praktické věci, které člověk může skutečně využít. Zatím jsem se zúčastnil kurzů „Přežití v přírodě“ a „Přežití na divoké vodě II“ a oba mě uchvátily natolik, že se jich zúčastním znovu a ještě k nim přidám další kurzy, které, jak věřím, budou též super. Díky Michale za super zážitky a těším se na další akci a setkaní s tebou!“

Honza Pitra
Kurz přežití na divoké vodě II. 2014 - Rakousko

"S kurzem přežití v horách vedený Michalem jsem byl velmi spokojen. Vybraná lokalita v Saském Švýcarsku je skvělá a ke kurzu se výborně hodí. Oceňuji také, že se nám Michal věnoval celý den (od 8 h ráno až do 19 h večer). Praktickou část jsem si užil, nejvíce slaňování a rozdělávání ohně. I teoretická část byla velmi zajímavá. Michal ví, o čem mluví a má hodně praktických zkušeností. Možná bych doplnil praktickou část o spuštění kolegy (např. zraněného) z nějaké menší skalky."

Petr Beran
Kurz přežití v horách 2014 - ČR Hřensko

"Musím konstatovat, že jsme si to super užili a naučili se plno praktických, a to chci podtrhnout, opravdu praktických věcí do hor. Je znát, že Michal nemá naučené věci pouze z knížek, ale opravdu prožité a zažité. Na tomto kurzu jsme našli fakt skvělého instruktora a parťáka, se kterým se určitě uvidíme na dalších akcích. Michale díky!"

Pavel a Petra Novákovi
Kurz přežití v horách 2014 - ČR Hřensko