Nadcházející událost: Zimní kurz přežití - Krkonoše (22.01.2022 – 23.01.2022)

Zimní kurz přežití

Další informace k zimnímu kurzu přežití

Podrobné informace ke kurzu zasíláme cca 7 dní před konáním kurzu.

Vybavení, které musíte mít sebou:

  • batoh, do kterého se vám vejdou věci na 2 dny
  • skialpy lyže a hulky nebo sněžnice a hulky (oboje neberte)
  • spací pytel (nějaký teplejší) a tlusčí karimatku
  • hořák s bombou, vařič a jídlo na dva dny pro rychlou přípravu
  • teplé oblečení, dvoje rukavice a dvoje čepice, nepromokavé věci výhodou
  • sluneční brýle a opalovací krém v případě jasného počasí

Program na víkend

Začátek kurzu v 10:00 v Horním Maršově na parkoviště u mostu jak je Penzionu Kneifel. Pogram berte, prosím, jako orientační, může se změnit v závislosti na počasí a skupině.
Kurz pro větší zážitek bude tématicky na základě historických události v dané lokalitě. Věříme, že si tak kurz více užijete a víc vás to vtáhne do survival atmosféry :).

Sobota ve znamení červeného kříže

Přijedete do Maršova, kde u ovčína zaparkujete auta. Vydáme se k Červenému kříži, kde nechali v roce 1788 obyvatelé Malé Úpy neboštíka , když utíkali před vánici.

Vyrobíme si Improvizované saně z lyží nebo klacků a budeme hledat "mrtvého muže" který bude představovat zakopaný člověk ve sněhu a za pomocí improvizovaných saní ho potáhneme na hřbitov do Malé Úpy. ( nácvik záchrany zraněného člena výpravy )

Historie ČERVENÉHO KŘÍŽE - V jižní části Dlouhého hřebenu se mimo turistické trasy nachází tzv. Červený kříž. Jedná se o kříž z načerveno natřených dřevěných trámů. Podle pověsti museli do zřízení vlastního hřbitova v roce 1788 obyvatelé Malé Úpy dopravovat zesnulé na hřbitov v Horním Maršově. Jednou je při cestě přes Dlouhý hřeben zastihla vánice a oni museli nechat rakev na místě, kde pak dlouho ležela pod sněhem. Na tom místě byl poté vztyčen Červený kříž.

Neděle

Sjedeme z Cestníku na Firdovku, od tud pujdeme po stopách francouských zajatců, kteří makali na stavbě Francouzkého chodníku, co vede k Šímovým chalupám. Šímové chalupy stojí na krásné louce, kde se dá realizovat bezpečný krátký freeride na skialpech.Po té se vydáme pašerkou přes Dlouhý hřeben.
Historie FRANCOUSKÉHO CHODNÍKU - je horský chodník postavený za 2. světové války francouzskými zajatci. Chodník se nachází na začátku Lvího dolu a je ideálním výchozím místem pro návštěvu Šímových chalup.

Očekávaný konec kurzu je v neděli cca v 15:00 - 16:00 dle vaší výkonnosti :).

< Zpět >