Nadcházející událost: Přežití v přírodě – RAPID (20.06.2024)

Reference

Řekli o nás

Byl jsem na dvouch akcích. Kurz přežití Dachstein a Zimní Advanced Krkonoše. Obě akce byli super organizované. Hledal jsem dřinu něco neobvyklého. A to jsem našel. Pokaždé jsem si sáhl na dno sil a zažil co se každý den nezažije. Výstup z komfortní zóny je samozřejmostí. Kdo má tyto aktivity rád ...neváhejte. Už teď hledám další.
    Jan Vondráček  -Zimní kurz přežití - ADVANCED


Chtěla jsem vám poděkovat, že jsem s vámi mohla o víkendu přežít. Po počátečním šoku, že váš kurz přežití nebudou jen takové domácí dílničky a že s tou šestihodinovou tůrou na úvod si neděláte prdel, jsem se musela chca nechca probrat a docela do toho šlápnout. Za celou dobu jste mi nedali prostor, abych se nudila. Na druhou stranu přiznávám (nerada), že krizi jsem teda měla. Víc než fyzická zátěž mě ale potrápila zima, neustále mokré boty a litry potu, který mě nepříjemě zábl po celém těle. Mimo mraky praktických informací o životě a přežití v přírodě jsem se toho kupodivu nejvíc dozvěděla sama o sobě. V této chvíli ve mně ještě všechny ty pocity a emoce tak nějak dojíždí, ale už teď vím, že to byl jeden z nejintenzivnějších a nejvýraznějších víkendů, které jsem kdy zažila. 
    Ivona Němcová  -Kurz přežití v přírodě


Ahoj Janku, díky za super prodloužený víkend v přírodě, bylo to super, prima parta lidi, parádní atmosféra, spoustu užitečných informací, máš spoustu zkušenosti, děkuji, že jsem se mohl něčemu dalšímu přiučit + i jakési to vlastní self-trasfendence a únik z komfortní zóny. Moc jsem si to užil, útěk mimo realitu. Nyní už návrat... Uz řeším e-maily, za dvě hodiny mam videokonferenci, bla bla bla…. Nebylo nám v tom lese dobře?!? ;-) budu na to i s bráchou moc vzpomínat! Ještě jednou Janku díky ať se ti daří a vyjdou plány na výpravy které plánuješ! 
    David Koribský- Přežití v přírodě - ADVANCED


Kurz Advanced byl mým dárkem k 40.narozeninám a upřímně, těšil jsem se na něj...
Byl jsem zvědavý, čím mě kurz překvapí, co mě naučí, co mě přinese...a co si z něj odnesu já...
Mohu s klidným svědomím říci, že byl pro mě velkým přínosem, tolik způsobů rozdělávání ohně, výroba pastí, obstarání si vlastního jídla a přespání v relativní zimě bez spacáku jen v celtě u ohně, koupání se na začátku listopadu, nouzové slaňování, atd....bylo vše velkou výzvou a Janek jako instruktor byl věcný a ochotný se podělit se všemi znalostmi a připravený odpovídat na spoustu otázek...
Bylo až s podivem, jak si člověk dokáže zvyknout na relativní nepohodlí a přijmout přírodu kolem sebe takovou jaká je a postarat se o sebe tak, aby zkrátka "přežil", byl nápomocný nejen sobě, ale platný celé skupině, která má vždy větší šanci na přežití, než člověk sám...
Děkuji velmi za Jankův čas, který věnuje tomuto životnímu stylu, koníčku a dokáže se o něj s ostatními podělit...
Kurz jako takový budu určitě kladně předávat dál a doporučovat svým kamarádům, kteří chtějí zažít něco opravdového...
Děkuji za super víkend , splnil nad míru mé očekávání, a to vyčistil jsem si hlavu a po dlouhé době nekoukal dva dny na mobil a stále něco řešil. Dozvěděl jsem se zajímavé věci, a to nejen o pobytu v přírodě ale hlavně o sobě. Asi už jsem zfotrovatěl a je třeba to zlepšit i kvůli tomu, že chci jet příští rok se synem tak ať se před ním nemusím stydět.
    Ivo Gromeš- Kurz přežití v přírodě


Jeden z nejintenzivnějších víkendů, co jsem zažil! Pavouky jsem vyklepával ještě doma 🙂
    Jiří Grill- Kurz přežití v přírodě

Kvůli letošní covidové situaci jsme velmi zvažovali účast, i proto, že se mělo jet na jiné místo (Bosna neotevřela hranice). Naštěstí jsme do toho šli a rozhodně nelitovali! Jeli jsme celá rodina (já, manžel a 2děti - 5 a 8let). Průvodci skvěle naplánovali vodu tak, aby to byl pro každého adrenalin (sjíždění a skákání vodopádů) a my i děti jsme si to parádně užili! Navíc jsme se vždycky cítili bezpečně a instruktoři nás na kritická místa vždycky  upozornili a bezpečně nás navedli. To, že jsme se vykoupali, s tím se dalo počítat, ale o život nám nikdy nešlo.. Super bylo i to, že na vodě, ani v kempech (vždy upravené a příjemné) nebylo krom nás moc lidí. Kurz doporučuji všem , kdo se nebojí překročit svůj stín pod profesionálním vedením. Odnesli jsme si celá rodina neopakovatelné zážitky, díky kluci! :-)

     Jarmila Hlaváčková- Kurz přežití na divoké vodě - Bosna

Kurz byl super a opravdu jsem si ho užil. Nejen že jsem se dozvěděl nové zajímavé věci a vyzkoušel si různé aktivity, ale instruktoři byli i vtipní a celou dobu panovala příjemná atmosféra. Lokalita kurzu je v krásné přírodě. Určitě chci vyzkoušet i 3 denní kurz. Za mě mohu jen doporučit.

Ještě jednou díky za kurz, který jsme absolvovali uplynulý víkend. Vím, po noci, kdy jsme s dcerou při nočním orientáku nachodili daleko více km než bylo v plánu a druhý den při přesunu trochu brblali. Nyní s odstupem dvou dní vím, že to tvše tak mělo být a to, že jsme se v noci ztraili mi hodně dalo. Vím, co jsme udělali blbě a vím, že bych něco dělal jinak.  Vše bylo tak jak mělo být, tak jak mělo a jsem za to rád. Díky moc a měj se fajn. 

Karel Kopečný - Kurz přežití v přírodě

dík za perfektní kurz. Výborný, pořád se něco dělo a dobře jste vybrali podstatné „skilly“ :)

Vladimír Žďára - Kurz přežití v přírodě

Díky za super víkend. Užil jsem si to, ale hlavně - naučil spoustu věcí. Kwuchat kapra teď budu levou zadní :)) Mimo jiné, našel jsem jak mezery v sobě, tak i ve vybavení. 
Chválím, jak vše bylo připravené. Na co se člověk zeptal, bylo hezky vysvětleno. Kvalitní víkend - díky!
Martin Kříž - Kurz přežití v přírodě

Kurz přežití Advanced byl skvělý, produktivní a velmi zajímavý. Viděl a vyzkoušel jsem si způsoby rozdělání ohně, o kterých jsem netušil. Zajímavé byly i různé pasti na zvěř a ryby, výroba různých nástrojů.. Jednu noc jsme zvládli bez spacáku jen kolem ohně a překvapilo mě, že i takhle jsem se docela vyspal! Připravovali jsme maso v jámě v zemi zabalené do kopřiv a bylinek. Velmi poučné bylo jak tělo i mysl reaguje na hlad a následně i nedostatek spánku, to pro mne byl opravdu nový zážitek. Díky moc Jankovi za hezký a užitečný čas v krásné přírodě, hodně jsem se toho naučil a velmi si odpočinul. Všem kdo váhají a měli by chuť do toho jít, kurz určitě doporučuji! Rozhodně není čeho se bát. Byl to skvěle strávený čas s šikovným instruktorem a zajímavým člověkem!
Ač se v tomto odvětví lehce pohybuji, byl pro mě kurz neuvěřitelným obohacením a přínosem. Ani na chvilku jsem se nenudila a vše bylo skvěle připravené a zorganizované. Místo konání kurzu je naprosto dokonalé. Michal a Petr jsou skvělí pohodáři a profesionálové. Vše krásně vysvětlili, předvedli, předali nám své zkušenosti, znalosti a pomohli překonat zábrany a strachy některých jedinců.  Z jejich historek u večerního ohně šel i mráz po zádech :-). 
Náplň kurzu byla naprosto nad očekávání, ani jsem nedoufala, že bychom mohli stihnout tolik aktivit. Bylo to parádní. Všem vřele doporučuji, jistě se Vám nabyté vědomosti a dovednosti budou hodit a na tento silný zážitek nikdy nezapomenete. 
Díky pánové :-) 
Pavlína Smržová - Kurz přežití v přírodě

Moc díky za fotky, jsou parádní, stejně jako víkend, super parta, pecka zážitek, ještě jednou moc díky.

Jan Střeleček - Zimní kurz přežití

Dvě noci a necelé tři dny v přírodě byly napěchované informacemi, dobrodružstvím, novinkami, dovednostmi, a především s fajn partou. Sešli jsme se v pestrém složení: parta kluků, manželský pár, táta se synem a já solitér. A tři instruktoři. Bylo zajímavé vidět, jak si takový kurz užívá každá jednotka po svém, trochu jinak. Osobně jsem neměl obavy z diskomfortu nebo fyzické náročnosti – šlo mi spíš poznat nepoznané, naučit se něco nového. A že toho bylo! – od rozdělávání ohně (tam to z mé strany chtělo trpělivost a vytrvalost, než jsem zvládl techniku, ale v sobotu ráno už jsem si mohl udělat čaj ;-)), výroby bivaku (to mě bavilo), výrobu luku (s tím jsem se loudal), obstarávání dřeva, zdolávání řeky na laně (to mi šlo :-)), kuchání a vyvrhování králíka (to je něco, co jsem doposud jako městský člověk nepoznal a asi ne zrovna vyhledával, tím spíše jsem si to chtěl vyzkoušet), zábavné bylo neslyšné pohybování se ve vodě a vylézání z ní, střelba vlastnoručně vyrobeným lukem na terč (v čemž jsem byl nejhorší :-D), orientace v přírodě a následná noční stopovaná (měl jsem fajn parťáka) a nedělní zakončení lehčím vylezením na skály s krásným výhledem a následné slaňování, kdy jsme se vzájemně povzbuzovali. Kořením přežití bylo povídání si u ohně, a to jak o věcech vážných a důležitých (zdravověda, jak získat vodu, …), tak vtipné historky ze života, a co jsme se jim nasmáli! :-) Kurz jsem si užil, mnoho nového si vyzkoušel a dověděl.

Začalo to přežitím v přírodě, následovaly hory v Rakousku a není to dlouho co jsem se vrátila z kurzu přežití na moři v Chorvatsku. To všechno pod vedením skvělých instruktorů a nyní už i dobrých přátel. Parádní kurzy pro každého, kdo miluje přírodu a nebojí se dobrodružství. Těším se na další nezapomenutelné zážitky !!! :-)
V dnešní době, kdy si člověk ulehčuje práci téměř při všem, a není nucen přemýšlet, jak se postarat sám o sebe (opravdu postarat), jsem absolvovala tento kurz přežití v přírodě.
Nebylo to lehké, člověk musel překonat sám sebe, bojovat se zimou, s rozděláváním ohně, orientací, a spoustu dalších věcí, kdy se prostě musíte "hecnout", a dát do toho vše. Nakonec odjíždíte s hřejivým pocitem a velkou radostí. Že jste to zvládli, a dokázali jste to, co jste ani nečekali.
Je to skvělá příležitost zkusit si něco nového a poznat fajn lidi. Vedoucí kurzu jsou prýma chlapi, kteří vědí, co dělají, a večer u ohně se neobejde bez vtipných historek.
Za mě vážně super kurz, který doporučuji všem, co chtějí otestovat samy sebe, nebo zážitek darovat. Jděte do toho :)
Kamila Bitalová - Kurz přežití v přírodě
Dlouho jsem od pocitace z tepla kancelare obdivovala vsechny, kteri se vydaji za svoji komfortni zonu, aby zazili dobrodruzstvi. Tenhle kurz mi v tom neskutecne pomohl. Vsechny instruktory byla radost sledovat, jejich znalosti, historky, fyzickou zdatnost, pripravenost. Ani na chvilku jsem nevahala splnit vsechno, co mi rekli a postupne pochopila, ze za rucicku me nepovedou. Cejtila jsem se jako s kamarady, kterym muzu naprosto duverovat. Tohle se neda popsat, tohle proste musis zkusit a objevit svoje moznosti :).
Šárka Čtveráčková - Kurz přežití v přírodě
Ano Ano, to je ideální dárek - Kurz přežití v přírodě. To si moje drahá polovička určitě vychutná. A hele.. akce 1+1 zdarma. Že bych nám to oboum nadělila k Vánocům? Tak jo, beru to. Jak se říká, v dobrém i ve zlém. Ukážu mu, že na to mám!

Máme po kurzu. Během zkoušek, které testovaly naše psychické i fyzické dovednosti, jsme se potýkali i s parádní zimou 5°C (v noci - říjen)
Bylo to naprosto skvělé. Rozdělávání ohně, lovení "divé" zvěře, orientace v přírodě, podchlazení a další..
Líbil se mi pozitivní a přátelský přístup instruktorů. Poradili, pomohli a sršeli opitimismem. Jako pár jsme se naučili vzájemně se podporovat i v nepříjemných situacích a zvládat překážky spolu. A to se nám do budoucna bude určitě hodit!
Děkujeme vám, Eliška a Luboš.
Eliška Hrabová - Kurz přežití v přírodě
Tento kurz jsem já osobně absolvovala jako výzvu, protože se divoké vody bojím. Nakonec jsem se trochu kousla a tento kurz se nám s manželem líbil moc. Kulda se nám hodně a trpělivě věnoval v nácviku dovedností a navíc jeho suchý humor jsme milovali.
Pavlína Procházková - Přežití na divoké vodě Bosna
Kurz byl opravdu naučný, jak na řece, tak při samotném poznávání Bosenských měst a kultury, včetně popíjení rakije..:-D, Kulda je zkusený pruvodce, dá se od něj pochytit spoustu znalostí, umí je dobře a srozumitelně předat...Taky se nám věnoval během večerních sedáku takže se dá říci, že měl dvousměnnou pracovní dobu...:-D. Je to originální zájezd při kterém se zažije spoustu zábavy a odreagování + načerpání zajímavých zkušeností.
O cestě na Dachstein jsem uvažovala několik měsíců. Zvažovala jsem své fyzické schopnosti a neměla jsem odvahu spát na sněhu. Po pravdě mě to děsilo až do chvíle než jsem usnula. Celý výstup byl nad mé očekavání. Nádherná příroda, profesionální tým z kurzů přežití a ferraty ve mě odstartovaly chuť vyrazit na další podobná dobrodružství. Bylo o nás perfektně postaráno. Vřele doporučuji. Já se na Dachstein určitě vrátím :).
S Kurzy přežití jsem absolvovala několik dobrodružných akcí – Přežití v přírodě, Přežití v horách, Přežití na divoké vodě – Bosna a k tomu lezení na děčínské ferratě či indiánskou saunu. Sice nevím, jestli bych někde sama přežila, slanila, sjela vodopád či skočila v březnu do rybníka o teplotě 4 °C, ale rozhodně vím, že s těmito lidmi bych jela kamkoliv a podnikla cokoliv. Pohodová parta lidí, ale maximálních profíků, kteří tě donutí „bezpečně“ překonat svoje hranice a odvézt si domů skvělý zážitek.
Hanka Coufalová
Kurz jsem dostal jako dárek a upřímně jsem od něj nic moc neočekával. Nicméně hned od začátku jsem se začal přesvědčovat o tom, že to byla chyba. Nastavené tempo plné skvěle připravených aktivit dávalo na vědomí, že instruktoři nejsou žádní začátečníci. Za celou dobu kurzu jsem nezaznamenal jediný moment, kdy bych neměl co dělat, nebo se snad nudil. Naopak, o zábavu nebyla nouze a celá skupina se navzájem báječně podporovala. Myslím, že určitě nejsem sám, kdo si na kurzu vyzkoušel věci, ke kterým by se standardně nedostal nebo by ho ani nenapadlo že by něco takového měl zkusit. Pro všechny, co mají rádi přírodu, chtějí se něco přiučit a hlavně vypustit z hlavy všechny nepříjemnosti všedního života a užít si super víkend se super lidmi, můžu jen doporučit! Jděte do toho a věřím, že taky nebudete litovat. Instruktorům Michalovi, Petrovi a Michalovi ještě jednou díky za super víkend, na který jen tak nezapomenu.
Kurz je jízda od začátku do konce! Instruktoři nejsou žádný másla - nejdříve vás nechají trápit se, ale pak poradí, navedou, pomohou. Tomu říkám skvělý přístup. Všechny aktivity byly skvěle naplánované a srandy bylo taky dost. Doporučuji pro všechny, kteří chtějí mít nezapomenutelné zážitky, nabrat zkušenosti do života a vzpomenout si, o čem život může být. Jo a taky je kurz skvělý dárek pro blízké.
Na kurz Přežití na moři jsem odjížděla jako jednotlivec se strachem z vody, výšek i mořské nemoci. Dalo by se říci, že jsem hodinu před odjezdem přemýšlela, proč vlastně jedu a zda bych si to neměla raději rozmyslet. Nakonec jsem ale strašně ráda, že jsem to nevzdala a vyrazila. Byla to jedna z nejkrásnějších "dovolených", kterou jsem zažila. Na lodi se sešla úžasná parta lidí milující adrenalin a aktivní zábavu. Společně s náčelníkem a báječným kapitánem jsme celý týden propluli na vlnách dobré nálady a vynikajícího jídla. Posunuli jsme vlastní limity a domů se vrátili se spoustou krásných zážitků. Vřele doporučuji!
Michaela Poláková - Kurz přežití na moři
Člověk jede na kurz s obavami a čeká co se bude dít. Kluci to ale dobře vedou a najednou zjistíš, že jsi schopný se sám o sebe postarat a kurz si užíváš. Na závěr jedeš domů unavený, ale hrdý na sebe, že jsi PŘEŽIL a naučil se nové věci. Navíc krásná příroda v okolí Tiských skal je fakt super. Děkuji.
Kurz Přežití v přírodě nemá sebemenší chybu. Nemusíte se bát dorazit jako jedinec. Odjíždět rozhodně jako jedinec nebudete. Nejen, že v rámci kurzu získáte spoustu zkušeností, které si i prakticky vyzkoušíte, ale poznáte spoustu nových lidí. Řekla bych, že celý kurz je v celku návykový. Michal Halík i s Petrem Halíkem se ke všem činnostem, které na člověka čekají, staví s profesionalitou a naprostou jistotou vyplývající z jejich vlastních zkušeností. Všechno si tak můžete v klidu vyzkoušet a užít. Bonusem pro mě bylo zjištění, že i při všech těch činnostech a nějakém tom nepohodlí, jsem odjížděla nejen odpočinutá, ale i se spoustou sil navíc. Super akce. Těším se na další.
Stanislava Neubergová - Kurz přežití v přírodě
Kurz přežití v přírodě jsem dostal od přítelkyně jako dárek a zpočátku jsem byl k tomuto dárku trochu skeptický, protože už nějaké zkušenosti mám a bál jsem se, že to pro mě bude jen opakování základních věcí. Nakonec jsem byl velmi příjemně překvapen. Kurz probíhal ve svižném tempu a člověk se dozvěděl spoustu teoretických věcí, ale hlavně si je ozkoušel následně v praxi. Velké díky patří instruktorům za jejich přístup a ochotu. Pokud by se mě někdo zeptal, jaký byl kurz, tak mu určitě doporučím, ať si ho vyzkouší.
Moc děkuji za tipy, triky, rady a vyzkoušení si některých prvků. Pro mě byly nejhodnotnější zkušenosti - udělat si správný troud na podpal křesadlem (ale i obecně), dále zkouška podchlazení a musím natrénovat ten francouzský způsob překonání horizontální překážky (grif, jak se dostat nahoru). Bavilo mě to a třeba se uvidíme na dalším kurzu.
Roman Daněk z Brna - Kurz přežití v přírodě
Ještě jednou bych chtěl poděkovat za jeden z nejlepších víkendů, co jsem zažil. S bráchou jsme si to užili na maximum a bylo super, že se sešla taková parta fajn lidí. Super noční navigace s buzolou, na tu nezapomenu. :-) Všem instruktorům velkou poklonu za přátelský a pohodový přístup, spoustu užitečných zajímavostí a praktických dovedností, které jste do nás nenásilnou formou dostali. Člověk si začne hned více věřit, když rozdělá oheň, najde cestu pomocí buzoly, zaleze a vyleze z jeskyně, apod. :-). Prostě to byl víkend, kdy jsem každou minutu žil naplno. Díky.
Fanda Řezníček - Kurz přežití v přírodě
Díky moc za kurz, bylo to super a čím dýl je kurz za námi, tím víc se nám líbí a vzpomínáme na něj (jo to se to vzpomíná, když teď se můžu v klidu osprchovat a spát bez pavouků v posteli :-D). Kdyby jste náhodou pořádali nějaký speleo kurz, dej prosím vědět, protože slanění do jeskyně bylo perfektní. Sice bych musela máknout na těch svých ručičkách, ale to zmáknu :-).
Jana Baumrukrová - Kurz přežití v přírodě
Akce byla super, přihlásil jsem se na ní ne tak, že bych si chtěl koupit zbraň, spíš abych se dozvěděl, jak to ovládat, kdyby na to přišlo, což se v téhle době může hodit. Michal Jonák je profík, je vidět, že má zbraně v krvi. Zastříleli jsme si ze všeho možného, Uzkon (pumpa) byl docela zážitek, Glock mi dal taky zabrat, hlavně při střelbě bez míření. 58 byla vzpomínka na základní vojenskou službu :). Je to 10 let, co jsem z něj střílel na vojně a teď jsem si to pěkně připomněl. No a rozborka a zborka s čištěním na závěr byl pěkný bonus.
Martin Šoltis - Kurz defenzivní střelby
Byla mi zima, byla jsem špinavá, byla jsem potlučená a odřená, chvílemi vystrašená, většinu času vykulená a od začátku až do konce šťastná jako blecha. Tenhle kurz pro mě nebyl jen o přežití v přírodě. Byla to možnost prolézt si přírodu skrz na skrz, od hlíny přes trávu a listí až po studené skály a ještě studenější vodu. A nejlepší na tom bylo, že když mi něco nešlo (a bylo toho hodně), nikdo se nesmál mně, ale všichni se smáli se mnou. Nebo mi to v té euforii jen nedošlo...? :)
Klára Trnková - Kurz přežití v přírodě
Od vojny, což je už 20 let, jsem se zase musel spolehnout sám na sebe. A partu neznámých lidí, kteří se během pár hodin měnili v kamarády, kteří táhnou za jeden provaz celý kurz. Byla to zkouška odolnosti a hlavně trpělivosti v různých typech zručnosti, např. rozdělání ohně, stavba přístřešku, toulání se krajinou jen s kompasem. Nejvíce jsem ocenil přístup instruktorů, kteří svým klidem a kamarádským přístupem vždy byli na blízku s pomocí dobré rady. Prostě super kurz :-).
"Tady máš provázek, křesadlo a jdi si udělat přístřešek, kde budeš spát. Pak zkus rozdělat oheň. (A to jako ve tmě?) Tak tohle byl náš prvni úkol po příjezdu na místo Kurzu přežití, ze kterého jsem byl celkem přepadlej. Nyní bych s tím neměl problém :). Musím uznat, že to byl víkend, na který nezapomenu. Spousta zkušeností, věcí kterých bych v "normálním" životě nezkusil/neochutnal. Zvolení říjnoveho termínu se nakonec ukázalo jako dobrá varianta, jelikož jsme se museli potýkat i s chladnějším počasím, ze kterého jsme měli doslava vítr. Závěrečný pochod a program ve skalách byl úžasný, místy náročnější, ale tak je to dobře. Člověk tam přeci jede přežít a ne na dovolenou. Díky moc za zážitek na celý život a těším se na další expedice!"
Na kurz Přežití v přírodě jsem přijela s lehkou obavou. Termín konec října a já zvyklá na teplo krbovek. I v koupelně je mi zima. Domů se mi odjíždělo těžce. Skvělá parta lidí, dobrá nálada a humor, profesionální přístup instruktorů, slunečné počasí, nepříjemný vítr, ledový potok a zážitky vonící adrenalinem. Fyzičku nemám skoro žádnou a tak jsem si sáhla na dno. Navzdory všemu bych klidně jela znovu. A zase podzim!!! Nedává to smysl, ale je to tak. Dnes vím, že jsem poznala sama sebe a své rezervy, v hlavě ujasnila priority v životě. Jako bonus jsem si osvojila dovednosti a zažila to, co se ve mě nevymaže. Byl to pro mě nejhezčí víkend za poslední roky. Díky kluci :-).
Moc děkuju za super zážitek. Zažil jsem věci, které jsem si nemyslel, že zažiju, naučil jsem se věci, o kterých jsem nic nevěděl a nakonec jsem se dozvěděl něco i o sobě. A navíc jsem si duševně odpočinul víc než po desetidenní dovolené u moře.
To, co jsem zažil se mi moc libilo, nikdy bych si např. nepomyslel, že můžu zapálit jiskrou březovou kůru, nebo že si zvládnu udělat vlastní luk pomocí mačety... Nebo že vydržím sedět několik minut v ledové vodě :-). Takže díky moc za zprostředkování těchto zážitků a tvojích znalostí.
Z kurzu Přežití v přírodě, jenž jsem dostal jako trochu překvapující dárek, který proběhl pod vedením českého Bear Gryllse, Michala Halíka, jsem byl opravdu nadšený. Je znát, že Michal má mnoho zkušeností a vedením těchto kurzů opravdu "žije" a lehce tak strhne i ostatní. Takže jsem se ani minutu nenudil a zároveň získal mnoho nových praktických zkušeností a znalostí, ale především to celé byla velká zábava pro všechny bez ohledu na věk.
Zdeněk Schneider - Kurz přežití v přírodě
Na tomto přežití jsem byl poprvé na koni a přišel jsem s velkým respektem ke koním. Vybraný ranč spravují profesionální ženy se smyslem pro pořádek a to se odráží na koních. Vybrané koně byly skvěle připravený po fyzické i psychické stránce (žádné "vychrtliny") a do detailu nám byla vysvětlena "údržba koně" i historie amerických koní. Program na celý víkend byl perfektně připraven a podle aktuální situace (fyzická kondice a charaktery lidí, počasí, nálada v týmu, atd.) organizátor Michal Halík bravurně přizpůsoboval jednotlivé aktivity po celý turnus. Doufám, že pro naši skupinu, jak je jeho zvykem, kurz příště více "opepří".
Martin Šponar - účastník pěti kurzů přežití - Westernové přežití
„Když se sejdou správní lidé, je to fajn akce. Ale pod vedením Michala Halíka je to něco nepopsatelného, úžasného, něco co je třeba prostě zažít. Michal jako instruktor je bezkonkurenční. Ví, o čem mluví a je zřejmé, že se jedná o bohaté zkušenosti, a ne něco naučeného z knih. Je také vidět, že to dělá pro zábavu a ne proto, že by musel. Jako kamarád nezkazí žádnou srandu a je pro každou „špatnost“. Michal je skutečně někdo, kdo je na správném místě. Kurzy se konají na ideálních lokalitách a jsou velice přínosné a akční, stále se něco děje. Člověk se na nich dozví spoustu užitečných a zajímavých věcí a ještě si užije spoustu zábavy. Převážně se jedná o praktické věci, které člověk může skutečně využít. Zatím jsem se zúčastnil kurzů „Přežití v přírodě“ a „Přežití na divoké vodě II“ a oba mě uchvátily natolik, že se jich zúčastním znovu a ještě k nim přidám další kurzy, které, jak věřím, budou též super. Díky Michale za super zážitky a těším se na další akci a setkaní s tebou!“
Honza Pitra - Kurz přežití na divoké vodě II. - Rakousko
"S kurzem Přežití v horách vedený Michalem jsem byl velmi spokojen. Vybraná lokalita v Saském Švýcarsku je skvělá a ke kurzu se výborně hodí. Oceňuji také, že se nám Michal věnoval celý den (od 8 h ráno až do 19 h večer). Praktickou část jsem si užil, nejvíce slaňování a rozdělávání ohně. I teoretická část byla velmi zajímavá. Michal ví, o čem mluví a má hodně praktických zkušeností. Možná bych doplnil praktickou část o spuštění kolegy (např. zraněného) z nějaké menší skalky."
Petr Beran - Kurz přežití v horách - ČR Hřensko
"Musím konstatovat, že jsme si to super užili a naučili se plno praktických, a to chci podtrhnout, opravdu praktických věcí do hor. Je znát, že Michal nemá naučené věci pouze z knížek, ale opravdu prožité a zažité. Na tomto kurzu jsme našli fakt skvělého instruktora a parťáka, se kterým se určitě uvidíme na dalších akcích. Michale díky!"
Pavel a Petra Novákovi - Kurz přežití v horách - ČR Hřensko