Vánoční akce 1+1 zdarma pro páry

Přežití v přírodě - SMART

Další informace ke kurzu přežití v přírodě - SMART

Podrobné informace ke kurzu zasíláme cca 5 - 7 dní před konáním kurzu. Na kurz je zapotřebí mít základní outdoorové vybavení (pončo nebo pláštěnka, ešus, malý nůž, lékárničku a oblečení do lesa), není potřeba žádného speciálního vybavení. To bude zapujčeno v rámci kurzu a je zahrnuto v ceně.

Program na víkend

Orientační program na jeden den nalezenete viz níže. Program berte, prosím, jako orientační. Může se změnit v závislosti na aktuálním počasí a skupině.

Sobota nebo Neděle (kurz je jednodenní)

Začátek kurzu v 10:00h, obec Petrovice, Krušné hory, Severní Čechy.
  • Začneme krátkým představením, seznámíme s programem a proškolení o bezpečnosti.
  • Po krátkém úvodu se hned pustíme do práce a to do rozdělávání ohně za pomocí křesadla, která patří mezi základní survivalové techniky. Opakování dělá mistra, proto si odpoledné tuto dovednost zopakujeme v takovém menším závodě, abychom více simulovali stres, který je součástí každého boje.
  • Abychom nebyli o hladu, naučíme se jak i vyrobit luk, procvičíme lukostřelbu a pokusíme se něco dobrého ulovit k obědu :).
  • Co by to bylo za survival, kdybychom si nevyzkoušeli na vlastní kůži jaké obrané mechanizmy má tělo v boji proti chladu. Zde se dozvíme něco o sobě a taky o metabolických procesech a obraných mechanizmech našeho těla při hypotermii.
  • abychom připravili nějaké to dřevo na oheň, zařádíme si taky podtínací dvouruční sekerou.
  • oběd bude pestrý otestujeme netradiční stravu, řekneme si taky něco o stravovacích možnostech v lese, základy o výživě a fungování lidského těla.
  • Při putování přírodou můžeme narazit taky na ledajaké překážky, proto si ukážeme jak je překonat v horizontální ale i vertikální podobě. Pronikneme techniky francouského způsobu, ale i do slaňovací techniky zavný dülfer.
  • Projdeme si taky první pomoc a pravidla záchrany, protože z hlediska statistik není nejčastější příčinou úmrtí v přírodě nedostatek potrav, nedostatek pití ani podchlazení. Příčinou číslo jedna je bohužel zranění dík předvídaným či nepředvídaným okolnostem. Ukážeme si tedy jak řešit nejdůležitější typy zranění a povíme si něco o mýtech a omylech.

Očekávaný konec kurzu je cca v 18:00.

< Zpět >